Horváth Lajos esperes, plébános atya a falu bejáratánál Szent Anna képet, az önkormányzat előtt pedig Szent Anna szobrot áldott meg, majd ünnepi szentmisét mutatott be a plébániatemplomban. Kifejezte örömét: most már nem csak a templomban találkozhatunk Szent Anna ábrázolásával, hanem a faluba érve Szent Anna köszönt minden bakonynánait és minden vendéget. Az önkormányzat előtt, a falu talán legforgalmasabb pontján, pedig lehetőséget ad a Szent Anna szobor egy fohászra. Köszönetét fejezte ki többek között a hívek adományaiért, és az önkormányzat segítségéért. Háláját fejezte ki Enyingi Mihály keramikus művésznek, a Szent Anna kép alkotójának.
A falu bejáratánál felállított Szent Anna képtől körmenetben, énekelve, imádkozva vonultunk a kb. 1,5 km-re, az önkormányzat előtt felállított Szent Anna szoborhoz, majd a templomba.
A Szent Anna képnél Németh Zsuzsanna polgármester mondott ünnepi beszédet, melyben kiemelte: Ahhoz, hogy mi ma itt álljunk a kép mellett, egy összetartó, erős közösségre volt szükség és természetesen hitre! Ez a közösség úgy működött, mint egy svájci óra. A szerkezetben minden fogaskerékre szükség volt, hogy jól működjön. Mi alkottuk a fogaskerekeket. Szó szerint véve, Pető Eszter, a hívek, a lakosság, Tell Nándi, Lajos Atya, Simonné Rummel Erzsébet, Szöllősi Attiláné, az énekkar, a dolgozók, akik a felépítmény készítették és a most jelenlévők! Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm a munkáját és az adakozást! Bakonynána közössége ismét megmutatta, hogy milyen erős, összetartó és mindenre kész!”
A Szent Anna szobornál Simonné Rummel Erzsébet, a Bakonynánai Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke mondott ünnepi beszédet. „Az 1750-es években betelepült németek nemcsak szorgalmas emberek, de hithű polgárok is lehettek. Ezt az is bizonyítja, hogy elkezdték építeni a mai templomunk elődjét. … Mekkora elszántság és mekkora adakozó erő kellett akkor, amikor közel egy évszázaddal később, 1828-ban elkészült a mai, a „Boldogságos Szűz Anyjának – Szent Annának – tiszteletére szentelt templom is, melyet a Vallásalap támogatásával a falu német telepesei építettek. Ők voltak a „másodikak”, akik akkor még „szükséget szenvedtek”…. A Szent Anna napi búcsú fontos volt elődeinknek és az kell maradjon nekünk, az utódoknak is. … Közel 200 évvel a mai templom építése után, mi a XXI. sz. embere összefogtunk 2021-ben, és Szent Annának tetsző imahelyet hoztunk létre. Ezért talán a mai nap eseménye felébreszti a szunnyadókat. …”
Tell Nándor hitoktató