Márfi Gyula érsek az ungvári Szent György templom búcsújára, Molnár János plébános meghívására utazott április 20-án Ukrajnába. Érsek úr először  Majnek Antal munkácsi püspökkel találkozott, majd közösen mutattak be szentmisét a munkácsi  Székesegyházban.
Még aznap este az Ungvártól kb. 70 kilométerre található Balazsér nevű faluban, a Háló közösség (a kárpátmedencei fiatalokat összefogó szervezet) imatalálkozóján vett részt, ahol a munkácsi püspökkel, valamint egy református és egy görögkatolikus lelkésszel közösen elmélkedtek és imádkoztak a fiatalokkal.
Másnap tartották az ungvári Szent György templomban búcsúi szentmisét, ahol a huszti kórus énekelt és jelen volt az ungvári magyar főkonzul is. Érsek atya elmondta, hogy Szent György az egyik legnépszerűbb szent volt Európában és Magyarországon is, Szent Márton mellett. Nem véletlen, hogy Szent István is Koppány ellen Szent György és Szent Márton zászló alatt vonult. A legrégibb veszprémi templom, amit ismerünk a Szent György kápolna.Európában a parasztoktól lovagokig sokan őt tekintik védőszentjüknek. Anglia védőszentje is Szent György.  Alakját sok csodás történet, legenda övezi, amely arra vall, hogy ez a katonaszent, aki 303 körül halt vértanúságot egy nagyon kiváló szent lehetett.

Hangsúlyozta, hogy nemcsak régen, hanem ma is folytatódnak a világ különböző pontjain a keresztényüldözések, ezért kérnünk kell Szent Györgyöt, hogy félelem nélkül tehessünk tanúságot hitünkről.
A misét követően a templom előtt magyar népdalokat éneklő zenekar, valamint néptánccsoport adta elő műsorát, melyet kedves vendéglátás követett a helyi plébánián.
Az ünnepség után Érsek úr a Főkonzul meghívására meglátogatta a konzulátus intézményét is, ahol bemutatták az érseknek  az épületet és beszámoltak munkájukról.
Kárpátaljáról röviden: kb. 1.200.000 ember él Ukrajna nyugati régiójában.A lakosság összetétele igen vegyes: ukrán, orosz, ruszin, szlovák, lengyel, német nemzetiségiek mellett 150-160.000 magyar él itt.

Egész Ukrajnában 11 római katolikus püspökség van, a munkácsi az egyetlen magyar püspökség.

Képes beszámoló: [simpleviewer gallery_id=”12″]

 

Comments are closed.



Ugrás az oldal tetejére »